Program Erasmus+
Akcja 1 - Mobilność edukacyjna

czwartek, 26 lutego 2015

Wyjazd 1 - Witamy w Turynie!


Pierwsza wizyta szkoleniowa, w której wziął udział Soren Gauger, odbyła się w Turynie. Mimo, że siedziba organizacji goszczącej – Stowarzyszenia „La Bazarre” znajduje się w innym mieście, Anna Redi, jej szefowa i jednocześnie nasza mentorka, zaprosiła Sorena do Turynu bo tu właśnie organizowała interesujące warsztaty taneczne, wspomagała realizację przedstawienia teatralnego tu też znalazła interesujące miejsca związane z tematem „job shadowing”.


Wizyta w Turynie jest pierwszą z dwóch zaplanowanych w ramach realizacji naszego zadania rozpoznania możliwości zastosowania ekspresji ruchem, w tym form para-teatralnych, do wzbogacenia różnorodnych zajęć dla seniorów i zwiększenia ich efektywności. Aby coś zastosować musimy to najpierw poznać – ta więc celem tej wizyty jest zrozumienie czym jest ekspresja ruchem, jakie są jej korzenie, historia, do czego była i jest wykorzystywana, jakie role pełni, jakie stwarza możliwości i jakie są jej ograniczenia.

Okazję ku temu stworzy przypatrywanie się profesjonalistom, ale też obserwacja ludzi – w kraju gdzie ekspresja ruchem jest niezwykle ważnym elementem komunikacji – w różnych sytuacjach i środowiskach, oraz śledzenie ekspresji gestem w dziełach sztuki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz