Program Erasmus+
Akcja 1 - Mobilność edukacyjna

wtorek, 25 sierpnia 2015

Wyjazd 4 i 5 - Uczymy się przy każdej okazji

Wtorek okazał się być bardzo pracowitym dniem, od rana do późnego popołudnia był wypełniony dużą ilością intensywnych zajęć w Kent School of English. Spotkania przedpołudniowe prowadził Ian, który „obudził” nas ciekawym i nieznanym nam dotąd ćwiczeniem językowym (do wykorzystania na naszych zajęciach) i wprowadził nas w tematykę aktualnych problemów społeczno-kulturowych Wielkiej Brytanii.


Popołudniowe zajęcia, prowadzone przez Helen były dla nas doskonałą okazją do nowego spojrzenia na metodykę nauczania gramatyki języka angielskiego, oraz do głębokiej refleksji nad faktem, że praca z dorosłym uczniem wymaga od nauczyciela nowatorskiego i „organicznego” podejścia , które wykorzystuje bogate doświadczenia słuchaczy i odnosi się do tematyki im bliskiej i dobrze znanej.

Wieczorem wszyscy uczniowie szkoły zostali zaproszeni do lokalnego (i bardzo klimatycznego) kina w Ramsgate. Nasza grupa obejrzała ( oczywiście w oryginale i bez napisów) film pt. „The man from U.N.C.L.E.”, który jest ‘odświeżoną’ historią szpiegowską słynnego serialu brytyjskiego z lat 60-tych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz