Program Erasmus+
Akcja 1 - Mobilność edukacyjna

czwartek, 9 lipca 2015

Wyjazd 3 – Najlepszy materiał nie zastąpi dobrego nauczyciela


„Kolejny dzień szkolenia prowadzi inna nauczycielka. Niestety pokazuje on jak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej osoby do prowadzenia szkoleń – jej chaotyczność i brak umiejętności tłumaczenia sprawia, że wszyscy uczestnicy zajęć mają poczucie zagubienia. Poznajemy za to ciekawą metodę pracy z wykorzystaniem scenek. Uczestnicy pracują w parach nad zadanym tematem, który później muszą przed grupą zaprezentować. Interesujące jest natomiast to, iż uczestnicy mogą wybierać na jakim materiale pracując, szukające takiego który będzie dla nich w zrozumiały, tak by każdy miał poczucie sukcesu i mógł w pełni brać udział w ćwiczeniu. W innym z kolei ćwiczeniu pracujemy na dykcją – mówiąc różne zdania w taki sposób by okazać określone emocje – złość, strach, radość, znudzenie… bardzo ciekawe doświadczenie!”.


„Popołudniu z kolei biorę udział w warsztacie poświęconym metodom „uczenia przez mówienie”. Zajęcia zaczynają się od przedstawienia się – jest to okazja do zaprezentowania Akademii i rozdania naszych ulotek. Moje opowieści o APZ budzą duże zainteresowanie i dyskusję na temat nauczania seniorów w różnych krajach.”


W trakcie tych zajęć Pani Maria poznała wiele ciekawych ćwiczeń do wykorzystania w pracy na własnych zajęciach języka francuskiego, motywujących słuchaczy do mówienia w obcym języku.

3 komentarze:

  1. Ciekawe obserwacje, czy bedzie jakies spotkanie po powrocie na ktorym mozna dowiedziec sie wiecej? Pozdrawiam - Krystyna z Krakowa

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, prosimy o kontakt na adres biuro@apz.org.pl to przekażemy szczegóły, zapraszamy!

    OdpowiedzUsuń
  3. Super Marysiu, czekamy na opowieści o wyjeździe na Klubie francuskim!

    OdpowiedzUsuń