Program Erasmus+
Akcja 1 - Mobilność edukacyjna

wtorek, 14 lipca 2015

Wyjazd 3 – Refleksje po powrocie


Pani Maria wróciła już szczęśliwie ze szkolenia we Francji, gdzie otrzymała certyfikat potwierdzający zdobyte przez nią kompetencje.

Na spotkaniu w Akademii dzieli się raz jeszcze – tym razem bezpośrednio – swoimi refleksjami z wyjazdu, opowiadając o każdym dniu i pokazując zdjęcia z podróży. Jest to także czas dyskusji nad możliwościami wykorzystania zdobytej przez nią wiedzy i umiejętności do prowadzenia zajęć w Polsce. Dokonujemy także ewaluacji odbytego szkolenia. 

Jak mówi Pani Maria „były to bardzo ciekawe i cenne zajęcia, poszerzenie horyzontów”. Szczególnie część poświęcona pracy z dokumentem – który ma wywoływać emocje, ekscytować i poprzez to motywować do aktywności na zajęciach i nauki „niejako przy okazji” – była dla niej ważną lekcją. Zajęcia pokazały, iż praca w wielokulturowej i międzypokoleniowej grupie jest możliwa, a różnica wieku nie ma znaczenia przy odpowiednim doborze osób pod kątem poziomu zaawansowania. W wypadku zajęć francuskiego prowadzonych do tej pory w Akademii jest to ważna wskazówka pod kątem organizacji naszych zajęć. Na warsztatach Pani Maria poznała wiele interesujących metod nauczania i ćwiczeń, które teraz będą adaptowane i od nowego roku akademickiego wykorzystywane na zajęciach w APŻ.

1 komentarz:

  1. Pani Mario czekamy na podzielenie sie refleksjami z pozostalymi nauczycielami po wakacjach!

    OdpowiedzUsuń