Program Erasmus+
Akcja 1 - Mobilność edukacyjna

środa, 8 lipca 2015

Wyjazd 3 – Uczymy się pracować z dokumentem


Kolejne dni pobytu Pani Marii we Francji są równie intensywne jak pierwszy. Dopołudnia bierze udział w szkoleniach ze swoją grupą, popołudniu – w dodatkowych warsztatach tematycznych lub ma czas na pracę indywidualną, wykonanie zadań domowych (nawiązujących do tematyki zajęć danego dnia), przygotowanie do kolejnych zajęć i zebranie uwag do pracy z seniorami w kraju. Uczyła się jak organizować zajęcia języka francuskiego w terenie biorąc udział w lekcjach organizowanych na ulicach Paryża. Tego typu zajęcia prowadzimy także w Akademii, do tej pory jednak dotyczyło to głównie zajęć języka angielskiego. Dla Pani Marii jest to możliwość porównania naszych własnych doświadczeń ze specyfiką pracy w innym kraju.


„Szliśmy ulicami XIX wiecznego Paryża. Pani Agnes uwypuklała walory świata artystów XIX i XX wieku, architekturę – zwłaszcza nowoczesną. Absolutnie jej nie żal budynków o wartości historycznej. No, może Louvre niech zostanie, inne trzeba burzyć, by robiły miejsce nowym. Elle Est tres moderne! Moi, je snis passeiste. Ten jej pęd ku nowoczesności w pewnej części jest do zaakceptowania. Samochodem w Paryżu jeżdża tylko nowobogaccy. Samochody powinny zniknąć z ulic Paryża, powinny być strefy dla rowerzystów, ruchu pieszego i transportu publicznego – takie są nowe założenia architektoniczne. Ogrody wszędzie – nawet na dachach. I rzeczywiście, są strefy mieszkaniowe gdzie ludzie kupując mieszkanie deklarują, że nie będą używać tam samochodów, nie ma garaży, parkingów.”


„Ważne jest zwrócenie na uwagi na czas trwania zajęć i w przypadku osób starszych – wybieraną trasę. Część zajęć odbywa się w kawiarni – gdzie popijając napoje pracujemy z przygotowanymi materiałami.”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz